Kicia Kocia

Rynek wydawniczy oferuje różne rodzaje książeczek przeznaczonych dla dzieci. Literatura dziecięca to specyficzny rodzaj książek, które muszą wyznaczać pewien rodzaj synergii, między dziecięcą fantazją, rozwojem, ciekawości. Prawidłowy dobór lektur pozwoli na późniejsze zainteresowanie dziecka innymi aktywnościami. Bardzo ciekawa oferta książkowa, jaką proponuje Anita Głowińska, to propozycja dla wszystkich maluchów, które są ciekawe świata. Bohaterką lektur jest urocza dziewczynka, imieniem Kicia Kocia. Choć powierzchownie jest małym kociątkiem, to jest to uosobienie małej, rezolutnej i ciekawej świata dziewczynki. Dokładnie takiej, jak jej odbiorcy. Spośród licznych tytułów, można stworzyć kolekcję, z którą dziecko zostanie na dłużej. Jedną z propozycji, jest zbiór kilku tytułów, opracowany pod jedną okładką w postaci tytułu: Wielka księga Kici Koci. Jest to oferta szczególnie dla tych, który chcą mieć dostęp do kilku opowiadań w jednym wydaniu.

Wielka księga Kici Koci - zbiór opowiadańW

Wielkiej księdze Kici Kocia można znaleźć kilka ciekawych tytułów:
  • „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”,
  • „Kicia Kocia nie może zasnąć”,
  • „Kicia Kocia sprząta”,
  • „Kicia Kocia jest chora”,
  • „Kicia Kocia. To moje!”
Każde z opowiadań to swojego rodzaju jedno wydarzenie z życia małej Kici Koci. Mała bohaterka uczy się, m.in. w jaki sposób zachowywać się w otoczeniu. Tym samym uczy swoich małych odbiorców, jakie postawy przyjmować w stosunku do dorosłych czy swoich rówieśników. Kicia Kocia nauczy dzieci również sprzątania czy tego, że nie należy się bać ciemnego pokoju. To proste historie, czasem zabawne, kolorowe (ze wspaniałymi rysunkami), które nie tylko zaciekawią dzieci, ale nauczą je również, jak postępować w swoim otoczeniu. Wielka księga Kici Koci będzie idealnym prezentem, który sprawi dzieciom podwójną radość.

Co daje dzieciom mała bohaterka

Kici Kocia to bohaterka, która jest wprost skrojona pod młodych odbiorców. Nie mogło być inaczej, bowiem Anita Głowińska, która jest autorką serii, to doskonały psycholog dziecięcy, który rozumie postawy, zachowania oraz pobudki, którymi każde dziecko się kieruje. Umiejętnie również komponuje historie, aby były zrozumiałe, były pouczające, jednocześnie dają dzieciom zabawę i radość. A sama bohaterka, która jest urocza, którą dzieci pokochają i będą traktować jak swojego przyjaciela, będzie wzorem do naśladowania. Seria z Kicią Kocią to doskonała lektura, która ułatwi również rodzicom pracę z własnymi dziećmi.