KAMIEŃ MUROWY

Gnejs murowy złoty

kamień murowy

Bloczki doskonale nadają się na elewacje, tarasy, schody, blaty, parapety, murki francuskie, murki oporowe, ogrodzenia, ścieżki ogrodowe, podjazdy, oczka wodne, kaskady, ogródki skalne, altany, grille.

Gnejs murowy

kamień murowy

Wysokiej jakości kamień naturalny o składzie zbliżonym do granitu. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, szorstką powierzchnią i odpornością na wahania temperatury. Dzięki różnorodności składu mineralnego niepowtarzalny kolor i bogata gama odcieni dają niezapomniany urok, harmonię z naturą i zdolność adaptacji do różnych środowisk architektonicznych.

Złoty murowy

kamień murowy

Uniwersalny materiał do budowania, zastosowanie do elementów dekoracyjnych jak i oczek wodnych. Piaskowiec ma dobrą wytrzymałość mechaniczną.

Wapień polski

kamień murowy

Dzięki swoim właściwościom, min. charakterystycznej jasno-kremowej barwie oraz częstemu występowaniu odcisków muszli amonitów może on stanowić estetyczny element dekoracyjny, spełniający jednocześnie wymagania funkcjonalne. To te walory zadecydowały o wykorzystaniu kamienia do renowacji zamku Tenczyn.

Piaskowiec czerwony

kamień murowy

Historia eksploatacji piaskowców ma ponad 700 lat. Piaskowiec wykazuje warstwowanie przekątne z przerostami piaskowców cienko płytowych.

Piaskowiec biały

kamień murowy

Materiał drobnoziarnisty i jednorodny. Piaskowiec znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i architekturze. Materiał ten świetnie się sprawdza, jako jedyne pokrycie powierzchni, jak również w połączeniu z popularnymi współcześnie elementami szklanymi, metalowymi czy drewnianymi, co pozwala na zrealizowanie wielu przedsięwzięć budowlanych.

Kamień murowy Rabe

kamień murowy

Uzyskiwany kształt i forma po przeciupaniu znajduje szeroki wachlarz zastosowań w budownictwie. Oryginalność barw skały cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów. Piaskowce są niewapniste, silnie skrzemionkowane, a ich głównym składnikiem jest kwarc.

Morawica

kamień murowy

Wapienie morawickie mają kolorystykę od jasno- do ciemnobeżowej, z ciemniejszymi plamkami zbudowanymi ze skamieniałych gąbek i charakterystycznymi zygzakami (powstałymi w wyniku selektywnego rozpuszczania skały pod wpływem kierunkowego ciśnienia). Czasem można zaobserwować inne skamieniałości morskiej fauny, np. belemnity, amonity, rzadziej ramienionogi, igły gąbek, otwornice i fragmenty jeżowców.

Grafit murowy

kamień murowy

Stosowany jest do budowy murów oporowych i warstwowych, jako kamień dekoracyjno-ogrodowy, jako materiał na schodki, pergole, altanki, grille i kominki ogrodowe oraz do wykończenia cokołów budynków.